ساخت پيل‌هاي خورشيدي براي پنجره‌هاي مولد برق

شنبه 20 آبان 1391, 20:53:00 Categories: انرژی نو

پيل‌هاي خورشيدي بسيار شفاف براي پنجره‌هاي مولد برق ساخته شد.
به گزارش سايت نانو، محققان دانشگاه کاليفرنيا پيل خورشيدي شفاف جديدي ساخته‌اند که يک پيشرفت به سمت ساخت پنجره‌هايي براي خانه‌ها و ديگر ساختمان‌ها است که برق توليد مي‌کنند، در حالي که هنوز امکان ديدن بيرون را فراهم مي‌کنند. اين گروه تحقيقاتي با کمک نانومواد، نوع جديدي پيل خورشيدي پليمري (PSC) ساخته‌ است که انرژي را به وسيله جذب عمدتا نور مادون قرمز (نه نور مرئي) توليد مي‌کند و اين محدوديت جذب، اين پيل‌ها را براي چشم انسان تقريبا 70 درصد شفاف مي‌کند. اين محققان اين افزاره را از يک پلاستيک فوتوولتائيک ساختند که نور مادون قرمز را به جريان الکتريکي تبديل مي‌کند.
رهبر اين گروه تحقيقاتي گفت: «اين نتايج براي پيل‌هاي خورشيدي پليمري به عنوان اجزاء افزودني در الکترونيک قابل حمل، پنجره‌هاي هوشمند، فوتوولتائيک يکپارچه ساختمان و در ديگر کاربردها توان بالقوه‌اي ايجاد مي‌کند.»
او گفت: «پيل‌هاي خورشيدي پليمري ما از مواد شبه پلاستيک ساخته شده‌اند و سبک و انعطاف‌پذيرند. مهمتر اينکه مي‌توان آنها را در حجم بالا و با هزينه کم ساخت. قبلا تلاش‌هاي بسياري براي ساخت افزاره از مواد فوتوولتائيک شفاف براي نور مرئي، انجام شده است. با اين حال، بدليل اينکه در طراحي و ساخت افزاره از مواد فوتوولتائيک شفاف و مناسب و رساناهاي شفاف کارآمد استفاده نمي‌شد، اين تلاش‌ها اغلب منجر به راندمان کم افزاره و يا شفافيت نور مرئي کم شده‌اند.»

| نقشه سایت| © 2008 - 2018 Tarlan Pars Co| نمای قابل چاپ |

طراحی و پیاده سازی توسط ترلان پارس

براي مشاهده بهتر صفحه‌ها از Firefox استفاده کنيد !

هر گونه نسخه برداري و بهره برداري از مطالب و مندرجات اين سايت با ذکر نام منبع بلامانع است