توليد انرژي الکتريکي به وسيله راه رفتن

چهارشنبه 22 آذر 1391, 20:34:00 Categories: متفرقه

دانشمندان يک آتل به وزن سه و نيم پوند مخصوص زانوي انسان اختراع کرده اند که قادر است انرژي موجود در ماهيچه هاي پا را به انرژي لازم براي شارژ تجهيزات الکترونيکي تبديل كند.
به گزارش مجله آن‌لاين ساينس، يک تيم تحقيقاتي متشکل از متخصصان رباتيک و فيزيولوژيست‌ها، وسيله‌اي را ساختند که بدون نياز به فعاليتي خاص، قادر است پنج وات انرژي توليد كند.
آتل زانو تنها به عنوان يک نمونه از مبدل هاي انرژي در نظر گرفته شده و وسايل ديگري چون کفش، کوله پشتي و حتي خود باتري ها را نيز مي توان طوري ساخت که قادر به استفاده از انرژي ماهيچه هاي انسان به منظور توليد انرژي الکتريکي باشند. اين ابزار شبيه يويو (اسباب‌بازي كودكان) بوده و توليد کننده انرژي، قادر است انرژي بيشتري در مقايسه با آتل هاي زانو توليد کند، اما دو تفاوت اساسي بين اين دو محصول وجود دارد: تفاوت اول اينکه آتل زانوي بدون نياز به حرکت خاصي، از فعاليت‌هاي روزانه انسان انرژي مي گيرد و در خود ذخيره مي کند، در حاليکه در «يويو» ذخيره انرژي نياز به انجام فعاليت هاي خاصي دارد. تفاوت دوم اين است که در مقايسه، روش دوم بسيار ارزان تر است به طوري که قيمت يويوي توليد کننده انرژي در حدود 200 دلار برآورد شده است اما روش اول گران‌تر است.

| نقشه سایت| © 2008 - 2018 Tarlan Pars Co| نمای قابل چاپ |

طراحی و پیاده سازی توسط ترلان پارس

براي مشاهده بهتر صفحه‌ها از Firefox استفاده کنيد !

هر گونه نسخه برداري و بهره برداري از مطالب و مندرجات اين سايت با ذکر نام منبع بلامانع است