اصلاح شبکه روشنایی شهرستان قوچان

شنبه 04 آذر 1391, 10:14:00 Categories: مدیریت مصرف برق

سازمان بهره‌وري انرژي ايران (سابا)
* روشنايي معابر شهرستان قوچان از سوي سابا اصلاح شد. سازمان بهره‌وري انرژي ايران به منظور برنامه‌هاي کاهش پيک و مديريت مصرف انرژي خود، اقدام به اصلاح و تعديل سيستم‌هاي روشنايي معابر شهرستان قوچان با هزينه 200 ميليون ريال کرد.
با اجراي اين طرح در مجموع 2100 دستگاه چراغ 125 وات جيوه‌اي و پهن‌تاب رشته‌اي پربازده از شبکه‌هاي برق اين شهرستان جمع‌آوري و به جاي آن چراغ 50 وات بخار سديم جايگزين شده است.
* تست تجهيزات سيستم اندازه‌گيري هوشمند (طرح فهام) از سوي کارشناسان پژوهشگاه نيرو آغاز شد. پيرو تفاهم‌نامه مبادله‌شده بين سابا و پژوهشگاه نيرو در فرآيند پياده¬سازي طرح فهام، انجام آزمونهاي نوعي و نمونه¬اي، صحت‌سنجي پروتکلهاي ارتباطي و عملکرد تجهيزات سيستم اندازه¬گيري هوشمند و همچنين نظارت بر انجام آزمونهاي تجهيزات مربوطه در آزمايشگاه¬هاي همکار داخلي و خارجي به پژوهشگاه نيرو واگذار شد.
* دومين سمينار معرفي فعاليت¬هاي شرکت‌هاي خدمات مشاور انرژي در استان چهارمحال‌وبختياري برگزار شد.
به منظور انتجام ماموريت¬ها و اهداف سابا در زمينه ارتقاء و توسعه کارآيي انرژي در کشور و اهداف کمي وزارت نيرو در دولت دهم در زمينه تشکيل حداقل يک شرکت خدمات مشاور انرژي تا پايان سال جاري با همکاري و مشارکت شرکت توزيع برق، موسسه صنعت آب و برق و انجمن صنفي کارفرمايي خدمات انرژي، دومين سمينار معرفي فعاليت‌هاي شرکت¬‌هاي خدمات مشاور انرژي با حضور 50 نفر از مديران و کارشناسان صنايع و ادارات، شرکت‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي استان چهارمحال‌وبختياري از سوي سابا در شهركرد برگزار شد.
از مواد قانوني مرتبط با شرکت¬هاي خدمات انرژي، به وضعيت مصرف انرژي در ايران و جهان، اقدامات سابا درمورد شرکت¬هاي خدمات انرژي اهداف و برنامه‌هاي شرکت‌هاي خدمات انرژي و سياست‌هاي جديد انرژي و ظرفيت‌هاي صرفه‌جويي اشاره کرد.
* بسيجيان صنعت برق کشور با شرکت در کارگاه آموزشي مديريت و مميزي انرژي در ساختمان که از سوي سابا برگزار شد، مدير انرژي شدند.
در اين کارگاه آموزشي که مهندس سجادي سرپرست سابا، صحراپور فرمانده حوزه بسيج شرکت توانير، حجت‌الاسلام ابوالقاسمي و جمعي از مسوولان پايگاه‌هاي بسيج صنعت برق کشور حضور داشتند. مهندس سجادي گفت: با توجه به تهديدها و تحريم‌هاي اعمال شده از سوي قدرت‌هاي جهاني و شرايط نامطلوب کشور از نظر اقتصادي بايد آحاد مختلف جامعه تلاش كنند اين تهديدها را به فرصت‌ها تبديل كنند.
مهندس زربخش مدير دفتر آموزش و اطلاع¬رساني سابا نيز در اين همايش درمورد ضرورت مديريت انرژي و ارائه راهکارهاي اجرايي در مميزي انرژي نكاتي را مطرح كرد.

| نقشه سایت| © 2008 - 2018 Tarlan Pars Co| نمای قابل چاپ |

طراحی و پیاده سازی توسط ترلان پارس

براي مشاهده بهتر صفحه‌ها از Firefox استفاده کنيد !

هر گونه نسخه برداري و بهره برداري از مطالب و مندرجات اين سايت با ذکر نام منبع بلامانع است